Genç erkekler final grubu bugün start aldı ve oldukça keyifli bir maç ile başladı. Serdar Yereli’de karşı karşıya gelen Bornova Belediyesi ile Nergiz Spor, normal sürede birbirlerine üstünlük sağlayamayınca maç uzatmaya gitti. Uzatma çeyreğini 17-8 kazanan Bornova Belediyesi, maçı da 83-74 kazandı ve final grubuna galibiyet ile başladı.

Maça alan savunması ile başlayan Nergiz’in rakibini şaşırtma planı ilk çeyrek itibari ile tutmadı. Bornova Belediyesi, sabırlı hücumlar ve yüzdeli şutlar ile iyi başladığı maçta, ilk çeyreği 23-14 önde tamamladı. İkinci çeyrekte de ilk periyot gibi bir oyun oldu. Bornova Belediyesi hızlı hücumlarla ve rakibinin top kayıpları ile arayı açtı. Takımlar soyunma odasına 43-29’luk skor ile gitti.

İkinci yarı ilk yarıya oranla karşılıklı olarak daha agresif başladı. Üçüncü çeyreğin ortasında Bornova Belediyesi, çift haneli farklarla önde iken, bir anda rüzgar tersine döndü. Bornova Belediyesi 50-38 öndeyken, Nergiz 14-0’lık bir seri ile skorda öne fırladı. Tempo farkını rakibine hissettiren yeşil kırmızılı ekip, 25-10’luk çeyrek skoru ile son çeyreğe 54-53 önde başladı.

Üçüncü çeyreğin ortasından sonra rüzgarı arkasına alan Nergiz, bu rüzgarı son 3 dakikaya kadar arkasında hissettirdi. Bitime 3 dakika kala skorda 64-54 önde olan Nergiz, bu farkı koruyamadı. Bornova Belediyesi, son bölümde çaldığı toplar ve hızlı hücumlar ile yakaladığı seri ile farkı kapattı. 66-66 ile girilen son 13 saniyede Bornova’lı Necati’nin boş pota altını atamaması sonucu maç uzatmalara gitti. Uzatmada, maçı geriden gelerek uzatan Bornova Belediyesi, o moralle ve yüksek tempoda oynadı. Geniş rotasyonunun da avantajını kullanan Bornova Belediyesi, maçtan 83-74 galip ayrılarak finallere galibiyetle başlamış oldu.

Bornova Belediyesi’nde Ozan Çelikoğlu 28 sayı ile maçın en skorer ismi oldu.

Kategoriler: HABERLER