İzmir’de ikinci haftası oynanan gençler final grubunda günün kritik maçında 9 Eylül ile Bornova Belediyesi karşı karşıya geldi. Özellikle ikinci yarıda vites arttıran ve ritm yakalayan 9 Eylül, rakibini 92-63 gibi net bir skorla mağlup etti. Bu skorla final grubunda 2 de 2 yapan 9 Eylül avantaj elde ederken, ilk gruptaki maçın da rövanşını almış oldu.

Tempolu ve yüksek skorlu başlayan mücadelede iki ekipte kolay basketler ile başladı. 9 Eylül dış atışlar ile Bornova Belediyesi ise pota altı basketleri ile var olmaya çalıştılar. İlk çeyrek 25-17 mavi beyazlı ekibin üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci çeyreğe iyi başlayıp farkı çift hanelere taşıyan 9 Eylül, rakibinin kısa sürede geri dönüşüne engel olamadı. 30-17 sonrası 9-0 ile geri gelen Bornova Belediyesi, çeyrek sonuna doğru geri koşuda düşük tempoda kalınca skorda dengeyi kuramadı. Soyunma odasına 9 Eylül 38-31 üstün gitti.

İkinci yarı başlangıcında soyunma odasından daha diri ve istekli gelen taraf yine 9 Eylül oldu. Hızlı hücumlar sonrası bulunan dış atışlar ve topa baskı sonrası yaptırılan hatalar, 9 Eylül’ün rakibi karşısında farklı daha da arttırmasına yardımcı oldu. Maç genelinde normalin çok üzerinde top kaybı yapan Bornova Belediyesi, işler yolunda gitmeyince oyundan çabuk koptu ve 9 Eylül ikinci yarı oyuna tamamen hükmetti. İkinci 20 dakikada rakip potaya 54 sayı bırakan ve potasında sadece 32 sayı gören 9 Eylül, maçı da 92-63 kazandı.

3.hafta müsabakalarında Bornova Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi çarşamba günü karşı karşıya gelecek. 9 Eylül ise yine çarşamba günü Nergiz ile karşılaşacak.

Kategoriler: HABERLER