İzmir’de sona yaklaşılan yıldız erkekler ilk tur müsabakalarında zirveyi zorlayan iki ekibin maçı uzatmada sonuçlandı. 9 Eylül Akademi, Gediz Üniversitesi’ni normal süresi 64-64 biten maçın uzatmasında 74-68 mağlup etti. Bu sonuçla 9 Eylül Akademi, ilk turu ilk iki sırada bitirmeyi garantiledi. Gediz Üniversitesi ise ikinci yenilgisini aldı ve ilk turu 3. sırada noktalayacak.

Karşılıklı basketlerle geçilen ilk çeyreği Gediz Üniversitesi 14-12 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte iki ekibinde tam sahada uyguladığı pres ve sertlik top kayıplarını arttırırken, takımlar soyunma odasına 27-27 beraberlikle gitti. Oyundaki denge ve istikrar üçüncü çeyrekte de sürdü. Final periyodu 43-43 beraberlikle başladı. Karşılaşmanın en etkili dönemi ise son çeyrekte yaşandı. Skorun sıkça el değiştirdiği ve temponun oldukça yükseldiği son çeyrekte de takımlar normal sürenin sonunda birbirini yenemedi. Son topta Gediz Üniversitesi, iki kez topu potaya atmasına rağmen skor bulamayınca maç 64-64 uzatmaya gitti.

Uzatma bölümünün ilk 3 dakikası 4-4 geçildi. Son iki dakikada ise rakibine 6-0’lık seri ile üstünlük kuran 9 Eylül Akademi maçı 74-68 kazandı. 

Kategoriler: HABERLER