Adidas Next Generation Tournament’ın Roma etabında mücadele eden Anadolu Efes yedincilik maçında Umana Reyer Venice ile karşı karşıya geldi.

Karşılaşmaya üst üste bulduğu sayılarla 6-0’lık bir seriyle başlayan Anadolu Efes ilk beş dakikalık bölümü ise 13-5 önde geçmeyi başardı. İyi savunmasının karşılığını alan temsilcimiz bu çeyreği 20-8 önde tamamladı.

İkinci çeyrek karşılıklı sayılarla başlasa da kontrol Umana Reyer Venice’in elindeydi. İtalyan ekibi hücumda skor bulma konusunda zorlanan ekibimiz karşısında farkı eritmeyi başardı ve devreye 30-36’lık skorla önde giden taraf oldu.

Üçüncü çeyreğin başında iki takımda hücumda zorlanırken Reyer Venice 12 sayı geriden geldiği maçta skoru 38-30 yapmayı başardı. Rakibini ikinci çeyrekten itibaren yakaladığı ivmeye karşılık veremeyen Anadolu Efes son bölüme 62-40 geride girdi. İtalyan ekibi son çeyrekte temposunu düşürse de mücadeleden 75-55’lik skorla galip ayrıldı.

Anadolu Efes’te İsmet Baran Avşar (1999) 16 sayı 4 ribaund 4 asist ve Burak Nurkan (1998) 14 sayı 11 ribaund ile mücadele etti.

efes

Kategoriler: HABERLER