İstanbul Altyapı Ligi (Seri C) ile ilgili olarak yaşanan statü belirsizliği hakkında son günlerde oldukça fazla soru gelmeye başladı.

Bizde bu konuda yaşanan sıkıntıyla ilgili olarak mücadele eden takımların antrenörlerinden bilgi almak istedik. Fakat onlar da bizim gibi herhangi bir bilgiye ulaşamamıştı. Biz onların bu belirsizlikle ilgili olarak düşüncelerini dile getirmelerini istedik.

*Antrenör görüşleri geldikçe haberimize eklenecektir. Bize info@altyapibasket.com üzerinden görüşlerinizi gönderebilirsiniz.

Samet Çelik (Cennet Spor Kulübü) 

Boşuna oynuyor gibi oluyoruz. Bir amacımız yokmuş gibi geliyor. Hazırlı maçı havasında olmasın. Kaç takım çıkacak, direkt çeyrek finaller mi oynanacak? Belirsizlik çoğu zaman takımların motivasyonunu bozuyor. Umuyoruz ki bütün maçlar bittikten sonra açıklanmaz. Çünkü takımlar son maçlarını ona göre oynarlar. Bir an önce açıklanmasını umuyorum. Seri C’yi es geçmemek lazım.

Eyüp Topçu (Pertevniyal Lisesi)

Aslında her yıl sezon başlamadan statüleri yayınlasalar çok daha sağlıklı olur. Her kulüp ve oyuncular net bilgiye sahip olurlar. Bilgi kirliliği olmaz. Bu işin önemsenmediği gibi yanlış anlaşılmalar olabilir. Nasıl Euroleague ve Basketbol Süper Ligi’nde statüleri herkes biliyor. İyi bilgilendirme ve planlamalar daha öncesinde yapılıyor. Bu da kaliteyi artırmış oluyor. Altyapılara belirttiğim örneklerde olduğu gibi iyi planlamalar yapılır ve bilgi paylaşımları doğru zamanda resmiyete dökülürse işin kalitesi artar diye düşünüyorum.

Ozan Denizer (Boğaziçi Spor Kulübü)

Statü belirsizliği gün geçtikçe gizemini korumaya devam ediyor. Hiçbir kurumun bu konuyla alakalı kulüplere bilgi vermedikleri gibi sezon başında kuraları çektikten sonra statüyü açıklayacaklarını söyleyip de 4. haftaya geldiğimiz şu günlerde hala ne yazık ki sağlıklı bir bilgiye ulaşamadık. Konuyla alakalı yetkililere ulaştığımızda ise bilgimiz yok demeleri çok ilginç. Umarım en yakın zamanda kulüpleri aydınlatacak bir bilgi verip bu sorunu çözerler. Destekleri için ayrıca altyapibasket.com’a teşekkür ederim.

Gökhan Özşen (İstanbul Anadolu Gençlik Spor Kulübü)

Su an inanın kulüp olarak hiçbir bilgimiz yok. Gruptan ilk kaç çıkacak? Kim kiminle çaprazdan hangi gruptan kaçıncıyla eşleşecek? Her gün sporcularımız soruyor. Hedeflerinin ne olduğunu bilemiyor çocuklarımız ve aynı şekilde bizlerde. İnşallah en kısa zamanda bilgi paylaşımı olur ve bizde hedeflerimizi bu doğrultuda yapabiliriz. Ayrıca bu belirsizlik kız gruplarında da devam etmekte. Klasman grup maçları 8 Şubat’ta başlayacak diye bildirge yayınladılar. Ama bu 2 haftalık programda maç göremedik. İleri ki dönemde bunlara da önem verilirse sporcularımız adına çok memnun oluruz. Altyapibasket.com’a da altyapıya verdiği önemden dolayı teşekkür ederim.

*Bu haberde yayınlanan görüşlerden altyapibasket.com yasal olarak sorumlu değildir. Görüşler beyan eden kişi veya kişilerin kendi demecidir. 

*Antrenör görüşleri geldikçe haberimize eklenecektir. Bize info@altyapibasket.com üzerinden görüşlerinizi gönderebilirsiniz.

Kategoriler: HABERLER