İzmir’de devam eden genç erkekler 1.tur müsabakalarında Bornova Belediyesi ile Gelişim Koleji, Serdar Yereli Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi. Farkın hiç çift hanelere çıkmadığı ve çekişmenin dinmediği bu zevkli maçı kazanan taraf 67-63 ile Bornova Belediyesi oldu.

Maça iki ekipte hücumdaki kolay basketlerle başladı. İlk çeyreğin tamamında birbirine üstünlük sağlayamayan iki ekip ikinci çeyreğe 16-16 başladı. İkinci çeyrekte Doğa ve Müştak ile hücum gücünü çeşitlendiren Gelişim Koleji, skor avantajını eline geçirdi ve soyunma odasına 35-34 üstün girdi. Üçüncü çeyrekte ise soyunma odasından iyi bir enerji ile dönen Bornova Belediyesi, 17-9’luk seri ile son çeyreğe 51-44 üstün başladı. Son çeyrekte ise 9 sayı ile geri düşen Gelişim Koleji, maçın sonlarında skoru 63-61’e kadar getirse de son bölümdeki bireysel hatalar ile kazanma şansını yakalayamadı ve maçı Bornova Belediyesi 67-63 kazanarak 10. maçında da yenilgi yüzü görmedi.

Bornova Belediyesi’nde kontenjan oyuncu Berk Karadan 22 sayı ile takımının en verimli oyuncusu oldu. Gelişim Koleji’nde ise yine kontenjan oyuncu Doğa Ergazi 23, yeni transfer Müştak Mamalı ise 17 sayı ile oynadı.

Kategoriler: HABERLER