2002 yılından bu yana basketbol branşında faaliyet gösteren Burhaniye Belediyespor, bu sezon yıldız kızlar İzmir ligine katılma kararı almıştı.

Balıkesir ligi ve altyapısında desteksiz kaldıklarını ifade eden altyapı menajeri Aydın Köle, 3 sezondur bulundukları il de şampiyon olduklarını fakat bölge ve Anadolu şampiyonalarını geçemedikleri için Türkiye şampiyonasına katılamadıklarını belirtti. İzmir liginde ise ilk 2 yapan takımların direkt şampiyonaya gideceğini öğrenince, müsabakalara İzmir’de katılma kararını verdik. Ayrıca Balıkesir’de bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda maç yaparken, İzmir’de en az 30 maç yapmak da oldukça önemli bizim için. Şuan itibari ile de yıldız takımımız oldukça başarılı ve istikrarlı gidiyor dedi.

Burhaniye Belediyespor idarecilerinin asıl değinmek istediği konu ise, insanlarla gerçekleştirdikleri sohbetlerde İzmir’e gelerek rahatsızlık verdikleri konusu üzerine. Aydın Köle o konuyu da şu şekilde değerlendiriyor. Diğer antrenör arkadaşlarla yaptığımız sohbetler esnasında İzmir’e geldiniz ortalığı karıştırdınız sözlerini duyuyoruz. Maç esnasında istemsiz olarak verdiğimiz tepkilerde, kimi velilerden gelmeyin o zaman ne işiniz var burada gibi az da olsa tepkiler aldık. Bunun yanı sıra çocuklarını bizim takıma vermek isteyen bir çok veliden teklif de aldık bu kısa sürede fakat biz diğer antrenör arkadaşlara ve kulüp yöneticilerine ayıp olur düşüncesiyle geri çevirdik. Sizde hak verirsiniz ki 200 km yoldan geliyoruz ve dinlenmeden çocuklar maça çıkıyor ve geri dönüyorlar. Olumsuz maddi durumlar ve zaman problemi yüzünden konaklama yapamıyoruz. Biz bu lige sadece çocukların Türkiye şampiyonası görmesi için çıkıyoruz. Maddi bir beklentimiz olmadı olmayacaktır da. Eşim antrenör Özlem Köle gerçekten basketbola gönül verdiği için bu tip olumsuzluklara katlanarak her daim kendi yetiştirip yakaladığı bu jenerasyonun bir şeyler yapmasını istiyor haklı olarak. Yetiştirdiğimiz bu jenerasyon içinde Eylül Minez isimli oyuncumuz önce yıldız milli daha sonrada şu an genç milli takımda forma giymekte. Bu seçmelerde İstanbul Üniversitesine transfer ettiğimiz Şenay Zeybek isimli kızımız yıldız milli forması giymekte ve şu an bizim takımızda Sema Şenol isimli oyuncumuz da yıldız milli takım kampına çağrılıp elemeleri geçmiş bulunmaktadır. Biz kulüp olarak ve eşim antrenör olarak hiç bir şekilde maddi beklenti içerisinde bulunmadık, bulunmayacağız. Sizde bilirsiniz ki çocukların geleceği ve daha iyi şartlarda olmaları daha önemlidir. Daha önce bahsettiğim gibi İzmir ligine sadece şampiyona ve çocukların daha fazla maç tecrübeleri yaşamaları için girdik ve biz gayet memnunuz. Fakat asla yanlış anlaşılmak istemiyoruz.

Kategoriler: HABERLER