3 Kasım 2015 Pazartesi günü Pamukspor Tesislerinde başlayan FerYapı Asya Lig, Aralık ayında yapılan çekişmeli maçlar sonunda yeni yıla keyifle girdi.

30 Kulüp ve 65 takımın 5 kategoride mücadele ettiği  FerYapı Asya Lig de Aralık ayında gençlerde 9 maç, yıldızlarda 5 maç, küçüklerde 12 maç, miniklerde 22 maç, süper miniklerde 7 maç olmak üzere toplam 55 maç oynandı.

Bu maçlar sonunda Gençler kategorisinde Pamukspor, Yıldızlar kategorisinde Pamukspor, Küçükler kategorisinde Kırmızı grupta Pamukspor, Küçükler Beyaz grupta Parlayan Yıldızlar, Minikler  kategorisinde kırmızı A grubunda  İ.T.O , kırmızı B grubunda Pamukspor, Beyaz A grubunda PASK, Beyaz B grubunda ise  Siyah Beyaz SK.  Aralık ayını lider olarak tamamladı.

Puantaj yapılmayan süper minikler (2006-2007) kategorisinde ise gösterilen  mücadele ve performansları , izleyen velileri adeta büyüledi.

Aralık ayının ligimizde ayrı bir önemi  vardı. 21 Aralık 2015 tarihinde FerYapı Asya Lig’de 100. Maç heyecanı yaşandı. Anatolya Turkuaz ile UBA minikleri arasında oynanan 100. maçın devre arasında ayrıca şut yarışması yapıldı ve velilere Pamukspor Merkezi  üye indirim kartları hediye edildi. FerYapı Asya Lig de maçlar Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek.

AL-02