Feryapı Asya Lig’de 2015-2016 sezonu heyecanı 23 Aralık Çarşamba günü Gençler kategorisinde oynanan iki maçla devam etti.

Günün ilk maçında Fener Ataşehir ile Pendik Belediyesi saat 19.30’da karşı karşıya geldi. Pamukspor Tesislerindeki karşılaşmada Pendik Belediyesi’nin üstünlüğü ile geçti. İlk çeyreği 14-8 önde tamamlayan ekip devreye de 30-16 önde girmeyi başardı. Üçüncü çeyrekte dengeli bir oyun ortaya çıksa da son bölümde farkı daha da açan Pendik Belediyesi mücadelede 58-35’lik skorla galip ayrıldı.

Pendik Belediyesi bu sonucun ardından gruptaki 4. maçında 2. galibiyetini elde ederken, Fener Ataşehir 2. yenilgisini aldı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

FERYAPI ASYA LİG GENÇLER PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

pendikfener pendikfener1

PAMUKSPOR YENİLGİSİZ DEVAM EDİYOR

Günün diğer maçında ise ev sahibi Pamukspor ile Potanın Aslanları karşı karşıya geldi. Mücadelenin ilk çeyreğini 10-2’lik skorla Pamukspor önde geçse de ikinci çeyrekte kontrol Potanın Aslanları’ndaydı. Devreye 13-9 önde giden Pamukspor üçüncü çeyrekte etkili bir oyun ortaya koydu ve son bölüme gidilirken farkı 22 sayıya kadar çıkardı ve mücadeleden de 44-21’lik skorla galip ayrıldı.

Bu sonucun ardından Pamukspor 3’te 3 yaparak yoluna kayıpsız devam ederken, Potanın Aslanları 4. maçından da galibiyet çıkaramadı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

FERYAPI ASYA LİG GENÇLER PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

pamukpotaninaslanlari2 pamukpotaninaslanlari