Yıldız erkekler liginin iki iddialı ekibi Genç Karşıyakalılar ile Gediz Üniversitesi, Cumhuriyet Mahallesi Spor Salonu’nda karşı karşıya geldiler. Maç boyunca skor üstünlüğünü elinde bulunduran, bir ara 17 sayı kadar öne fırlayan Genç Karşıyakalılar, son bölümlerde zorlanmasına rağmen sahadan 72-67 galip ayrıldı. Bu sonuçla namağlup ünvanını koruyan Genç Karşıyakalılar, Gediz Üniversitesi’ne de ilk yenilgisini aldırmış oldu.

Maç oldukça kısır başladı ve ilk 3 dakika içinde iki ekipte skor üretmedi. Çeyreğin geri kalan kısmında orta mesafe atışlarda yüzdeli oynayan ve ribaunt üstünlüğü yakalayan Genç Karşıyakalılar, ilk çeyreği 18-10 önde tamamladı. İkinci çeyrekte temponun yükselmesi ile aradaki farkı 4 sayıya kadar indiren Gediz Üniversitesi, basit top kayıpları sonrası farkın yeniden açılmasını engelleyemedi. Soyunma odasına 35-24 üstün giden taraf yine Genç Karşıyakalılar oldu.

Üçüncü çeyreğe de iyi başlayan Genç Karşıyakalılar, 23.dakikayı 42-28 önde geçti. Bu dakikadan sonra üst üste üçlüklerle 13-2 seri yakalayan Gediz Üniversitesi, kısa sürede skoru 44-41’e getirdi. Mola dönüşü 4-0 lık seri yakalayan Genç Karşıyakalılar, son çeyreğe 48-41 önde başladı. Maçın genelinin aksine yüksek skorlu geçen son çeyrekte Genç Karşıyakalılar 24, Gediz Üniversitesi ise 25 sayı buldu ve bu zorlu maçı Genç Karşıyakalılar 72-67 kazanmayı başardı.

 

Kategoriler: HABERLER