İzmir’de devam eden genç erkekler liginin ilk tur müsabakalarında yoluna namağlup devam eden Bornova Belediyesi, bir ara 20 sayı farkla öne geçtiği maçta 9 Eylül’ü 77-71 mağlup etti.

Maça oldukça tempolu başlayan Bornova Belediyesi, uyku modundaki 9 Eylül karşısında maça 10-1 başladı. İlk devre boyunca klasikleşen 9 Eylül performansından uzak bir görüntü sergileyen Mavi-Beyazlı ekip, Bornova Belediyesi’nin de iştahlı oyunu ile skorda farklı geri düştü. Yeşil-Beyazlı ekip ilk çeyreği 26-10, devreyi ise 19 sayı farkla önde kapattı.

Soyunma odasında çok farklı bir görüntü ile gelen ve tam sahadaki presle rakibine boğan 9 Eylül, üçüncü çeyrekte daha diri bir görüntü sergiledi. Savunma sahasında ise Bornova Belediyesi’nin dış atışlarına engel olamayan 9 Eylül, aradaki farkı yanlızca 4 sayı eritebildi ve son çeyrek 66-51 Bornova üstünlüğü ile başladı. Son çeyreğe 18-3 seri ile başlayıp arayı kapatan ve maça ortak olan 9 Eylül, son bölümdeki basit hatalar ve kaçan kolay atışlar neticesinde öne geçemedi ve Bornova Belediyesi çok rahat başladığı maçı 77-71 ile çok zor kazanabildi.

Kategoriler: HABERLER