[AdSense-B]

Antalya’da düzenlenen 2016 Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın ikinci gününde Nevşehir G.H.S.İ.M. S.K. ile Beşiktaş karşı karşıya geldi.

25 Mayıs Çarşamba günü Akdeniz Üniversitesi Gazi Mustafa Kemal Spor Salonu’nda oynanan A Grubu müsabakasında rakibini 76-55’lik skorla geçen Beşiktaş gruptaki ikinci galibiyetini elde etti.

Karşılaşmaya üst üste sayılarla başlayan Beşiktaş ilk dakikalardan kontrolü eline aldı ve çeyreği de 23-13 önde tamamladı. Hücumda üretkenlik açısında düşük bir tempoda geçen ikinci çeyreğin sonunda siyah beyazlı ekip devreye 33-21 önde girdi. Üçüncü çeyrekle beraber farkı daha da açmayı başaran Beşiktaş mücadeleyi 76-55 gibi farklı bir skorla kazanmayı başardı.

Beşiktaş’ta 11 sayı 10 ribaund ile oynayan Zeynep Hazal Levent, 10 sayı 8 ribaund ile oynayan Meltem Avcı , 14 sayı 5 ribaund ile oynayan İrem Sözen ve 10 sayı 7 asist ile oynayan Nur Nihan Dabakoğlu farklı galibiyeti getiren isimler oldu.

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde 17 sayı 6 asist ile oynayan Kübra Boğa, 14 sayı 11 ribaund ile oynayan Halime Vural ve 14 sayı 7 ribaund ile oynayan Şeval Ercan yenilgiye engel olamadı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

GENÇ KIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI A GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Kategoriler: HABERLER