[AdSense-B]

Antalya’da düzenlenen 2016 Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın ikinci gününde Ata Gençlik ile Bosna Basket karşı karşıya geldi.

25 Mayıs Çarşamba günü Akdeniz Üniversitesi Gazi Mustafa Kemal Spor Salonu’nda oynanan C Grubu mücadelesinde rakibini mağlup eden Bosna Basket ilk galibiyetini elde etti.

Karşılaşmanın ilk üç dakikası 4-4’lük eşitlikle geçilirken, Bosna Basket daha sonrasında yakaladığı 14-0’lık seriyle farkı açtı ve ilk çeyreği 21-6 önde kapadı. İkinci çeyreğe 10-2’lik bir seriyle giren Ata Gençlik farkı tek haneli sayılara düşürse de Bosna Basket toparlandı ve soyunma odasına 34-19’luk skorla üstün girmeyi başardı. Üçüncü çeyrekte rakibine sadece 7 sayı şansı tanıyan İstanbul ekibi son bölüme 50-26 önde giderken, mücadeleyi de 62-47’lik skorla kazandı.

Yedi kişilik bir rotasyonla mücadele eden Bosna Basket’te Azize Balkan 22 sayı 9 ribaund, İleyna Nur Sadık 14 sayı 12 ribaund, Aleyna Baştürk 12 sayı 23 ribaund 6 asist ve Rabia Görez 10 sayı 6 ribaund 4 asist ile oynadı.

Ata Gençlik’te çift haneli sayılara ulaşan isim olmazken, Sıla Kazaroğlu 9 sayı 6 ribaund, Nehir Ecem Hancı ve Doğa Gözlü 7 sayı 5 ribaund ile oynadı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

GENÇ KIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI C GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Kategoriler: HABERLER