Türk basketbolunun köklü takımlarından olan İTÜ altyapı çalışmaları kapsamında önümüzdeki günlerde seçme düzenleyecek.

İşte kulüp tarafından yapılan açıklama;

Alt yapısından Harun Erdenay, Levent Topsakal, Muratcan Güler ve Sinan Güler gibi Türk basketboluna damgasını vurmuş milli oyuncular yetiştiren İTÜ Basketbol Kulübü, yeni yıldız adaylarını yetiştirmek adına 16-17 Ocak tarihlerinde basketbol seçmeleri düzenleyecektir.

İTÜ Gümüşsuyu Spor Salonu’nda yapılacak olan seçmelere 2002-2003-2004-2005-2006-2007 ve 2008 doğumlu sporcular katılım gösterebilir. Temel Beceri (Fundamental) ve Bilimsel çalışma teknikleri dahilinde sporcular fiziki yapıları, yaşları ve seviyelerine göre değerlendirmeye alınacaktır.

Seçmelerde başarı gösteren sporcularımız İTÜ Basketbol Okulu’nda 12 ay boyunca eğitimlerden faydalanabilecek ve öz kaynak düzenimize kaydolan sporcu adayları seviyelerine uygun gruba yerleştirilerek gelişim sağladıkça daha üst gruplara dâhil edilecektir. İ.T.Ü Basketbol Spor Okulları yıl boyunca kesintisiz olarak hizmet verecektir.

İTÜ Basketbol Okullarında eğitim alan sporcular koordinatörümüz ve antrenörlerimiz tarafından uygun görüldüğü takdirde Kulübümüz altyapı takımlarına yönlendirilecektir.

Adaylardan istenilen evraklar:

Bir adet vesikalık fotoğraf

Nüfus cüzdanı

Seçmelere katılacak genç adayların spor kıyafetleri ile gelmeleri yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi;

Alt Yapı Koordinatörü – Ataman Tükenmez ( 0507 335 61 87 )

basketbol-secme

Kategoriler: HABERLER