İzmir’de bu hafta ilk karşılaşmaları oynanan Küçük Erkekler final grubunda ilk hafta maçları tamamlandı. Oynanan üç karşılaşmada Pınar Karşıyaka ile Gediz Basket rahat galibiyetler alırken, Ege Asist-Gelişim Koleji maçı son topta sonuçlandı.

Final grubunun ilk maçı Pınar Karşıyaka ile SİBA arasında oynandı. 40 dakika boyunca dominant bir oyun ortaya koyan Yeşil Kırmızılı ekip, maçtan 68-40 galip ayrılarak ilk maçından rahat bir zafer kazandı. Diğer maçta Gediz Basket, Mavişehir Gençlik’i 48-34 mağlup ederek ilk maçında ilk galibiyetini aldı. Maça çok iyi başlayamayan Gediz Basket, rakibi karşısında ikinci çeyrek ile beraber vites yükseltip sonuca gitmeyi başardı.

Haftanın son maçı ise Gelişim Koleji ile Ege Asist arasında oynandı. Oldukça çekişmeli geçen ve son topa giden mücadeleyi Ege Asist 63-61 kazandı ve final grubuna galibiyet ile başladı. Final grubunda önümüzdeki hafta, ilk haftayı galibiyet ile kapatan iki ekip Pınar Karşıyaka ile Ege Asist karşı karşıya gelecek. Diğer maçlarda Gelişim Koleji ile Gediz Basket ve Mavişehir ile SİBA karşı karşıya gelecek.

Kategoriler: HABERLER