İstanbul Genç Kızlar Play-Off Grubunda ikinci sırayı alarak Seri A’ya yükselme başarısı gösteren Bosna Basket’in kurucusu Kemal Karakurt, altyapibasket.com’a açıklamalarda bulundu.

Play-off grubundaki performanslarını değerlendiren Kemal Karakurt “Play-off’lara İstanbulgücü’ne son saniye üçlüğüyle yenilerek başladık. Açıkçası tek hedefimiz 3’te 3 yapmaktı. Bütün maçı önde götürüp son saniyede yenilmek takımı düşürdü. Ama toparlamamız gerekiyordu. BGD ve Bayrampaşa Sancak’ı üstün oyunla geçerek Seri A’ya yükseldik. Mutluyuz. Kontenjan oyuncumuzun yanı sıra 2 tane 1998 doğumlu var. Tecrübesiziz. Kaybettiğimiz maçlarda da tek sorunumuz tempoyu ayarlayamamak oldu. İstanbulgücü’ne 24 saniyeyi kullanamadığımız için yenildik. Kazandığımız maçlarda da bu hatayı yapıyoruz. Acilen bu yönümüzü düzeltmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Kemal Karakurt, Final Grubuyla ilgili olarak ise “Rakiplerimizi tebrik ediyorum. Güzel mücadele oldu. Şimdi amacımız ilk üçe girmek ve Türkiye Şampiyonası’na gitmek. Biz takım olarak sonuncu da birinci de olabiliriz. Seri A’daki rakiplerimize başarılar diliyoruz.” dedi.

Son olarak yoğun maç trafiğine değinen Karakurt “Ayrıca takım olarak yorgunuz. Genç takım olarak son 7 günde 5. maçımızı oynadık. Turnuva düzenleyeceklerine işlerini düzgün yapsınlar. Biz nasıl oyunculara yatırım yapıyorsak, onlar da işlerine saygı duyup düzgün organizasyon yapsınlar. Belki de İstanbulgücü’ne yenilme sebebimiz yorgunluktu. Bütün sezon orada bitebilirdi.” şeklinde konuştu.

Bosna Basket, Genç Kızlar Final Grubundaki ilk maçında 11 Şubat Perşembe günü saat 20.00’de Ahmet Cömert Spor Salonu’nda Galatasaray ile karşı karşıya gelecek.

Kategoriler: HABERLER