[AdSense-B]

Ankara’da düzenlenen 2016 Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası’nın ikinci gününde Galatasaray ile Darüşşafaka Doğuş karşılaştı.

25 Mayıs Çarşamba günü Ankara Arena Küçük Salon’da oynanan A Grubu mücadelesinde Galatasaray rakibini 59-43’lük skorla mağlup ederek 2. galibiyetini elde etti.

Dengeli başlayan karşılaşmanın ilk 7 dakikası 6-6’lık eşitlikle geçilirken kalan bölümde 8-0’luk seri bulan Galatasaray ilk çeyreği 14-10 önde kapadı. İkinci çeyrek karşılıklı sayılarla geçerken oyunun kontrolünü elinde bulunduran sarı kırmızılı ekip soyunma odasına 32-24 önde giden taraftı. Üçüncü çeyrek farkın kapanmasına izin vermeyen ve son bölüme 19 sayı farkla önde giden Galatasaray mücadeleyi 59-43 kazanmayı başardı.

Galatasaray’da 10 sayı 6 ribaund ile oynayan Yakup Evren Ekinci çift haneli sayılara ulaşan tek isim olurken, Ege Can Aktaş 8 sayı 8 ribaund, Emir Ozan Azdemir 8 sayı 13 ribaund, Taylan Özgür Emre ve Enes Alaybeyoğlu ise 8 sayı 3 ribaund ile oynadı.

Darüşşafaka Doğuş’ta Kerim Demir 11 sayı, İhsan Ömer Cinisli 10 sayı ve Tibet Deniz Görener 7 sayı 5 ribaund ile oynadı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KÜÇÜK ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI A GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Kategoriler: HABERLER