[AdSense-B]

Kütahya’da düzenlenen 2016 Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın ikinci gününde Çankaya Üniversitesi ile Açı Gençlik karşı karşıya geldi.

25 Mayıs Çarşamba günü Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 52-45’lik skorla geçen Çankaya Üniversitesi gruptaki 2. galibiyetini alarak çeyrek final biletini kaptı.

Karşılıklı sayılarla geçen ilk çeyrek 10-10 eşitlikle sona erdi. İkinci çeyrekte ilk iki dakika 14-14 eşitlikle geçilse de 6-0’lık bir seri bulan Çankaya Üniversitesi devreye de 25-21 önde girdi. Üçüncü çeyrekte beş dakikalık bölüm geride kalırken Açı Gençlik skora 27-27 ile denge getirse de son bölüme 33-31 geride gitti. Son çeyreğin ilk bölümünde Açı Gençlik öne geçmeyi başarsa da Çankaya Üniversitesi hata yapmadı ve 52-45’lik skorla mücadeleden galip ayrıldı.

Çankaya Üniversitesi’nde 15 sayı 3 ribaund ile oynayan Mariya Melek Taşer çift haneli sayılara ulaşan tek isim olurken, Şükran Selin Gökyıldırım 9 sayı 9 ribaund ve Başak Gemalmaz 8 sayı 7 ribaund ile oynadı.

Açı Gençlik’te 21 sayı 10 ribaund ile oynayan Zeyna Nida Copty ve 6 sayı 9 ribaund 3 asist ile oynayan Leyla Rana Copty yenilgiye engel olamadı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KÜÇÜK KIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI D GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Kategoriler: HABERLER