TBF tarafından düzenlenen Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası heyecanı Samsun’da yaşanıyor.

Organizasyonun ilk gününde 32 sayı – 13 ribaundluk performansıyla turnuvaya çok hızlı bir başlangıç yapan Sırbistan Milli Takımı’ndan Marko Pecarski önemli açıklamalarda bulundu.

Öncelikle bugün Karadağ karşısında alınan farklı galibiyet ile başlamak istiyorum. Çok özel bir performansa imza attın. Maç hakkında neler söylersin?
Zaten buraya fazlasıyla hazır geldik. Benim performansımdan çok, takımımın performansı önemli… Bugün güzel bir galibiyet aldık ve iyi bir başlangıç yaptık. Bundan sonrası için de tüm maçlarımızı kazanarak buradan yenilgisiz ayılmak istiyoruz.

Bugün de Fransa ile mücadele edeceksiniz. Fransa bu yaş grubunda yer alan önemli ülkelerden biri…
Fransa ile daha önce karşılaşmadık ancak güçlü olduklarını biliyorum. Yarın umarım kazanırız…

Samsun’da düzenlenen Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası çok köklü bir organizasyon… Önemli yıldızları da ağırlamaya devam ediyor. Ne düşünüyorsun?
Tabii ki bu turnuvanın öneminin bilincindeyim. Burada oynamak bir şeref… Bu organizasyon Avrupa Şampiyonası’ndan sonra en önemli turnuva olarak görüldüğü için, burada kazanmak bu bize güven verecek.

Yazın oynanacak U16 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası için önemli takımlardan birisiniz. Takımınızdaki uyum ne seviyede?
Takımımızın kimyası çok iyi… Orada şampiyon olmak için elimizden geleni yapacağız. Avrupa Şampiyonası öncesinde ciddi bir hazırlık yapıyoruz.

Kaynak: tbf.org.tr

Kategoriler: HABERLER