THY Euroleague TOP 16 turunda Unicaja Malaga’yı 80-59 mağlup eden Fenerbahçe’de, Başantrenör Zeljko Obradovic maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Top 16 E Grubu 7. Haftası’nda Ülker Arena’da ağırladığı Unicaja Malaga engelini 80-59 gibi rahat bir skorla aşan Fenerbahçe’de Zeljko Obradovic maç sonunda genç oyuncu Ömer Faruk Yurtseven hakkında konuştu.

Antic’in sakatlığından sonra uzun oyuncu konusunda sıkıntı çektiklerini anlatan Sırp başantrenör, “Ömer bu izni bir-iki ay önce almıştı. Bir oyuncumuzun bu tip bir organizasyonda yer alması bize mutluluk ve gurur verir. Olaya başka taraftan bakalım. Sakatlarımız var. Antiç yok ve Ömer, ‘kalsam mı, gitsem mi?’ diye bize teklifte bulunmadı. Çünkü sadece kendisini düşünüyor. Onun için takım yok. Sezon başında yeni bir kadro kurduk ve gençlere şans verme kararı aldık. Kendisine 5 yıllık kontrat teklif ettik. Zaman istedi ve 2 ay düşündü. En sonunda imzalamak istemediğini söyledi. Hayatta her şeyin bir izahı var. Ömer o maça gitti ve bu takımdan kimseye Unicaja maçı için ‘iyi şanslar’ bile demedi. Bu takımın koçu olarak genç oyunculara şans vermem doğru oluyor mu, bu durumda?” şeklinde konuştu.

Ömer Faruk’un Euroleague’de en fazla şans alan genç oyuncularda biri olduğunu aktaran Obradovic, “Donçiç haricinde bu yaş grubunda kimse bu seviyede Ömer Faruk kadar süre bulmuyor. Bunun farkında değil. Gitmek istiyor. Biz Ömer Faruk’u bu kulübün geleceği olarak gördük. Ciddi bir kontrat teklif ettik. Ekpe, Gigi ona her idmanda yardımcı oluyor. Gençler elindeki bu fırsata saygı duymuyorlar. Genç oyuncunun burada mutlu olamamasını anlamıyorum. Son 3 yıldır bizden maaşını da alıyor. Ben onu daha 15 yaşında Oklahoma City Thunder maçında oynattım ve ona göre hücum düzenledim ama o burada devam etmek istemiyor. Sadece gelip benimle o kampa gitmek istediğini konuşsaydı zaten izin verirdim” diyerek sözlerini tamamladı.

https://youtu.be/sSMt_UmkdaY?t=5m9s

Kategoriler: HABERLER