Basketball Without Borders Camp ve All-Star organizasyonu için Kanada’ya giden Ömer Faruk Yurtseven önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe başantrenörü Zeljko Obradovic tarafından yoğun bir eleştiriye maruz kalan 1998 doğumlu oyuncu Kanada’da scout.com’a açıklamalarda bulundu.

Koleje gitmek istemesi hakkında konuşan Yurtseven “Fenerbahçe gerçekten önemli bir kulüp ve en üst düzeyde oynuyorlar. Fakat yeterince süre alamıyorum. Bu nedenle daha fazla oynayabileceğim ve kendimi geliştirebileceğim bir yere gitmem gerekiyor. Koleje bu yüzden gitmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Ömer Faruk Yurtseven ayrıca “Eğer koleje gitmek istiyorsam gideceğim okulu görmem gerek. Doğru tercih yapabilmek için okulları ziyaret edeceğim. Şu an Fenerbahçe ile sezon devam ediyor. Sezon bittikten sonra okulları ziyaret etmeye başlayacağız.” şeklinde konuştu.

Genç oyuncu ayrıca kendisiyle Arizona, Arizona State, Baylor, California, Duke, Miami ve Utah’ın ilgilendiğini söylerken, Texas ve UC-Irvine ile de iletişim halinde olduklarını belirtti.

Bu sezon Euroleague’de toplamda 8 maça çıkan Ömer Faruk maç başına 4.4 dakika 1.6 sayı 0.9 ribaund ortalamaları ile mücadele etti.

Kaynak: Scout.com

Kategoriler: HABERLER