Genç erkeklerin iki namağlup ekibi Pınar Karşıyaka ile Bornova Belediyesi, Serdar Yereli Spor Salonu’nda liderlik adına karşılaştılar. Beklenen çekişmeye sahne olmayan maçta Pınar Karşıyaka, rahat bir tempoda 93-61 galip geldi ve gruptaki tüm maçlarını kazanarak final grubuna yükseldi. Bornova Belediyesi ise bu mağlubiyet ile namağlup ünvanını yitirdi ve tek yenilgi ile son 6 takım arasına kaldı.

kskMaça hızlı bir giriş yapan ve geçiş hücumları ile kolay basketler bulan Pınar Karşıyaka, Bornova Belediyesi’nin de isteksiz görüntüsü ile ilk çeyreği 25-12 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte rakibinin temposunu düşüren ve oyunu sete sete çeviren Bornova, bu kez da sertliğe cevap veremeyince aradaki farkı kapatamadı. Pınar Karşıyaka ise uzunlarının boyalı bölgedeki üstünlüğü ile soyunma odasına 48-28 üstün gitti.

3.çeyreğin başında 5-0 seri yakalayan ve umutlanan Bornova Belediyesi, Pınar Karşıyaka’nın topa baskısı ve tempo yükseltmesi ile yeniden oyundan düştü. Karşıyaka kısalarının iyi iş çıkardığı üçüncü çeyrekte 15-13 üstünlük sağlayan Yeşil Kırmızılı ekip, son çeyreğe de 63-40 üstün başladı. Son çeyrek birazda oluşan fark sebebi ile rölanti tempoda oynandı ve Pınar Karşıyaka 93-61 kazanarak Bornova Belediyesi’ne ilk yenilgisi aldırmış oldu.

 

Kategoriler: HABERLER