Spor Toto All-Star 2016 organizasyonun en dikkat çeken etkinliği olan Sony Xperia Smaç Yarışmasını Anadolu Efes’ten Furkan Korkmaz kazandı.

Furkan, özellikle final bölümünde Cedi Osman ile birlikte kurguladığı muhteşem smaçla 50 tam puanın sahibi oldu.

Anadolu Efes’ten Furkan Korkmaz, Beşiktaş Sompo Japan’dan Randy Culpepper, Galatasaray Odeabank’tan Joey Dorsey, Muratbey Uşak Sportif’ten Khem Birch ve Pınar Karşıyaka’dan da 2015 yılının şampiyonu Kenny Gabriel Sony Xperia Smaç Yarışmasında mücadele ettiler.

Sony Xperia desteğiyle basketbolseverlerin de oy kullandığı Sony Xperia Smaç Yarışmasının ilk turunda Beşiktaş Sompo Japan’dan Randy Culpepper 93 puan, Pınar Karşıyaka’dan Kenny Gabriel 95 puan, Anadolu Efes’ten Furkan Korkmaz 98 puan Uşak Sportif’ten Khem Birch 70 puan ve Galatasaray Odeabank’tan Joey Dorsey 79 puan alarak ilk turu tamamladılar.

Büyük bir heyecana sahne olan final bölümünde ise Furkan Korkmaz toplamda 99 puanla şampiyonluğa ulaşırken, özellikle takım arkadaşı Cedi Osman ile birlikte kurguladığı Star Wars şovu basketbolseverlerden büyük beğeni aldı.

Diğer yandan finalde mücadele eden bir önceki yılın şampiyonu Pınar Karşıyaka oyuncusu Kenneth Gabriel de 89 puanla ikinci oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=8IEwQkRY5mI

Kategoriler: HABERLER