İstanbul Genç Kızlar Play-Off Grubunda 3’te 3 yaparak zirveye oturan ve Seri A’da kalan İstanbulgücü Kadın Basketbol Şube Altyapı Sorumlusu Taha Bayram, altyapibasket.com’a açıklamalarda bulundu.

İstanbulgücü olarak tek hedeflerinin Seri A’da kalmak olduğunu söyleyen Taha Bayram, play-off performanslarını hakkında şunları söyledi;

“Öncelikle play off grubundaki oynadığımız tüm takımlara teşekkür ediyoruz. Çok centilmence ve saygı çerçevesinde , güzel ve heyecanlı maçlar izlettirdiğimizi düşünüyoruz. Play off serisinde hedefimiz Seri A liginde kalmaktı. Bunu namağlup bir şekilde gerçekleştirmek bize ayrı bir mutluluk kattı. Kızlarımızın maçlardaki isteğinin ve mücadelesinin örnek teşkil edecek şekilde olması da ayrı gurur verici bir durum bizler için.”

Gelecek sezonların planını yaparken kadromuzda birkaç yıldız takım ağırlıklı oyuncularımızın olması ve bu önemli maçlarda da yıldız takım yaşındaki oyuncularımızın ablalarına verdiği katkı bizi gururlandırdı ve geleceğe daha emin adımlarla gideceğimizin sinyallerini verdi. İstanbulgücü Spor Kulübü olarak hedefimiz bize yakışanı yapmaktı ve bizde gruptan namağlup çıkarak bize yakışanı yaptık. Play off sürecinde ekstra birkaç oyuncumuzdan da final grubunda yararlanacağımızı da gördük. Kızlarımızla gurur duyuyoruz.”

Taha Bayram, Final Grubundaki hedefleriyle ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı;

“Yılların emeği olarak gördüğümüz 2014-2015  sezonunda verdiğimiz emeğin karşılığını , kızlarımız bize Türkiye Şampiyonası’na giderek bize fazlasıyla verdi. Hedefimiz Türkiye Şampiyonası’na gitmek ve orada yapabileceğimiz en iyi derece ile şampiyonadan ayrılmaktı. 2014-2015 sezonu Genç Kızlar Türkiye yedincisi olarak turnuvayı tamamladık. Dördüncü senemizi tamamlarken , Bayan basketbol şubesi olarak Türkiye yedincisi olan Genç takımımızla bu başarıyı elde etmek uzun ve planlı bir dönemin ilk adımlarıydı.

“2015-2016 sezonunda ise final grubundaki hedefimiz yine Türkiye Şampiyonası’na gitmektir. Bu sezonun önemi ise yıldız takım ağırlıklı olmasıdır. Ayrıca bu oyuncularımız hem Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’na hemde Gençler Şampiyonası’na giderler ise kadın basketbolu için ve kendi bireysel başarıları için çok daha faydalı olacağına inanmaktayız. Final grubunda sakatlıktan uzak , hak edenin kazanacağı ve sporcular için faydalı dersler niteliğinde maçların oynanmasını istemekteyiz. Herkese başarılar diliyoruz.”

istanbulgucu
Kategoriler: HABERLER