UniBasket’in öncülüğünde düzenlenen ve büyük bir heyecana sahne olan Uni Altyapı Ligi’nde geçtiğimiz hafta sonu yine birbirinden zevkli maçlara sahne oldu.

ELİT AKADEMİ (U16): 24 – AKADEMİ İSTANBUL (U16): 49

İlk iki maçını kazanan Elit Akademi, Akademi İstanbul karşısında salondan 49-24’lük skorla mağlup ayrılarak gruptaki ilk yenilgisini aldı. Akademi İstanbul ise ilk maçından galibiyetle ayrılarak gruba iyi bir başlangıç yapmayı başardı.

U16 KATEGORİSİ PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

BEYLERBEYİ (U12): 21 – PAŞABAHÇE (U12): 29

U12 Beyaz Grupta üçüncü maçına çıkan Paşabahçe, Beylerbeyi’ni  29-21’lik skorla mağlup ederek ikinci galibiyetini elde etti ve ilk sıraya çıktı. Beylerbeyi ise iki maç sonunda henüz galibiyet elde edemedi. Grupta Akademi İstanbul ve FESA 2’de 2 yapan takımlar olarak göze çarpıyor.

U12 KATEGORİSİ B / BEYAZ GRUP PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

UNİBASKET TURUNCU (U13): 25 – DİNAMO (U13): 27

U13 Sarı Grupta ilk iki maçını kazanan UniBasket Turuncu, Dinamo ile karşı karşıya geldi. Rakibini 27-25’lik skorla mağlup eden Dinamo üçüncü maçında 2. galibiyetini elde ederek maç fazlasıyla zirveye yükseldi.

Bu grupta Beylerbeyi ve Anka yenilgisiz takımlar olarak göze çarpıyor.

U13 KATEGORİSİ B / SARI GRUP PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

MAVİ YILDIZ (U14): 43 – BASKETBOLUN YILDIZLARI (U14): 40

U14 Kategorisinde ilk hafta maçlarını kazanan iki takımın mücadelesinde gülen taraf Mavi Yıldız oldu. Rakibini çekişmeli bir maçın ardından 43-40’lık skorla mağlup eden Mavi Yıldız ikinci maçını da kazanarak zirveye oturdu. Basketbolun Yıldızları ise ikinci maçında ilk yenilgisiyle tanışmış oldu.

U14 KATEGORİSİ PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

ualsonucU

 

Kategoriler: HABERLER